BE.NET

strefa

MIESIĘCZNE WYZWANIA (CHALLENGE)

Zapraszamy szkoły do pozytywnej rywalizacji w sieci.

Do wygrania atrakcyjne nagrody. Pokażcie co potraficie i jak wiele dobrego można zrobić w internecie. Co miesiąc w naszych mediach społecznościowych będziemy ogłaszać nowe zadanie. Na jego wykonanie szkoły będą mieć 2 tygodnie. Po tym specjalnie wybrane jury będzie wskazywało zwycięzcę! Obserwujcie nas na Facebooku i szukajcie informacji w Aktualnościach.

HACKATHON

Wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

W interdyscyplinarnych zespołach uczniowie będą rozwiązywali problemu na pograniczu ekologii, technologii i urbanistyki. Poznają metodykę i sens pracy projektowej. Najlepsze Zespoły będą brały udział w rozgrywkach lokalnych i ogólnopolskich.

MASTERS&ROBOTS YOUTH

Specjalna część wyjątkowej Międzynarodowej Konferencji Masters&Robots

Przygotowana z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych. Wyjątkowi prelegenci, autorytety i specjaliści w dziedzinach związanych z przyszłością i nowymi technologiami podczas specjalnych spotkań dzielą się wiedzą i odpowiadają na pytania uczestników. Wydarzenie odbywa się corocznie pod koniec września. Szczegóły.

QUIZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W INTERNECIE

Klasy 1-3, 4-6

Quiz online wiedzy o internecie to wyjątkowa możliwość sprawdzenia wiedzy uczniów bez stresu o oceny. Czas na wykonanie zadania szkoła znajduje sama w przeciągu dwóch tygodni quizowych.

Uczniowie podają wyłącznie kod szkoły i numer klasy co pozwoli przyznać nagrody tym szkołom, w których wiedza o sieci będzie największa.

Quiz przewidziany jest w semestrze letnim 2023.

BADANIE

Czym dla uczniów jest bezpieczeństwo w internecie?

  • Jak szkoły postrzegają przestrzenie bezpieczne dla wszystkich?
  • Jakie narzędzia są stosowane by szkoły podążały bezpiecznie z duchem czasu?

Między innymi na te pytania będzie odpowiadać badanie świadomości internetowej 2023.

Zapraszamy do udziału uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych  Szczegóły wkrótce.

WEBINARY

Kompetencje przyszłości

Jeżeli interesujesz się nowymi technologiami, chcesz poszerzać swoją wiedzę w eksperckim gronie i przyjaznej atmosferze? Webinary Be.Net są właśnie dla Ciebie! Co tydzień w czwartki o 18.00 zapraszamy do udziału w spotkaniach z wybitnymi ekspertami. Wśród naszych prelegentów będą Nauczyciele Roku, przedstawiciele organizacji na co dzień zajmujących się dbaniem o wizerunek, bezpieczeństwo w sieci (między innymi własne dane i finanse). Pokażemy również w jaki sposób pracować kreatywnie w ogólnodostępnych narzędziach i realizować kreatywne i skuteczne lekcje dla i z uczniami. W tym roku w Programie Be.Net koncentrujemy się na temacie kompetencji przyszłości.

Możesz wziąć udział w dowolnej liczbie webinarów. Wybrać te które Cię interesują i swobodnie kształtować ścieżkę kształcenia. Na tych którzy zostaną z nami dłużej czeka certyfikat Be.Teacher. Szczegóły.

LIVE Z EKSPERTAMI

Uzupełnieniem webinarów Be.Net

Aą odbywające się co 2 miesiące 30-minutowe spotkania live. Jest to okazja do zadania pytań i pozyskanie kolejnych technologicznych inspiracji do swoich działań.  Spotkania odbywają się na platformie Facebook.

MATERIAŁY

Dajemy możliwość poznania ekspertów i poszerzenia swojej wiedzy

W Be.Net nie tylko dajemy możliwość poznania ekspertów i poszerzenia swojej wiedzy o najnowsze informacje dotyczące nowych technologii, ale też dajemy narzędzia, którymi możesz pracować z uczniami. Zapraszamy do pobierania bezpłatnych scenariuszy dla uczniów klas: 1-3, 4-6. 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Znajdziesz je tu.

CERTYFIKAT

Dowiaduj się więcej i dostań certyfikat!

Wszyscy uczestnicy Programów Be.Net i Be.Eco  mają możliwość uzyskania akredytowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli Certyfikatu. Wystarczy, że weźmiesz udział w dowolnie  wybranych 8 webinarach (mogą być zarówno z puli Be.Eco jak i Be.Net) i rozwiążesz quiz po każdym z nich. 8 rozwiązanych quizów daje możliwość pobrania certyfikatu Be.Teacher! Zostań z nami na dłużej!

BIBLIOTEKA

Stworzyliśmy bibliotekę inspiracji

I dodatkowych materiałów dla nauczycieli. W tym miejscu znajdziecie ciekawe raporty i ich omówienie, polecane książki, filmy i podcasty. Sprawdź.

WYZWANIA DLA TWOJEJ SZKOŁY/ KLASY

Rozwiąż zadania ze swoją klasą i graj o nagrody!

Co miesiąc na naszej stronie i w mediach społecznościowych znajdziesz questy dla szkoły i klasy. Pokażcie co potraficie! Wykażcie się kreatywnością. I wygrywajcie 😊

QUIZ WIEDZY O SIECI (KLASY 1-3 I 4-6)

QUIZ WIEDZY

W semestrze letnim zapraszamy Was do wzięcia udziału w quizie wiedzy o Internecie i tym co się  w nim kryje. Kiedy powstała sieć? Co to jest pishing i jak się przed nim chronić? Pokaż nam co wiesz!

HACKATHON (KLASY 7-8 I SZKOŁY PONADPODSTAWOWE)

Wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

W interdyscyplinarnych zespołach uczniowie rozwiązujecie problem z pogranicza ekologii, technologii i urbanistyki. Na sobie sprawdzicie jaką moc ma praca zespołowa i kreatywne rozwiązywanie problemów.  Najlepsze Zespoły będą brały udział w rozgrywkach lokalnych i ogólnopolskich

Fundacja Uniwersytet Dzieci już od 15 lat rozwija potencjał twórczy i intelektualny dzieci, tak by rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać. Wiemy, że w procesie uczenia dzieci kluczową rolę odgrywają nauczyciele, dlatego chcemy wspierać także ich edukację.Chcemy pomagać nauczycielom w poszerzaniu horyzontów zarówno za pośrednictwem naszych działań, jak i poprzez wsparcie programu Be.Net. Nauczyciele to bardzo ważna grupa społeczna, która zasługuje na dostęp do innowacyjnych metod edukacji. Doceniamy to, że program Be.Net daje nauczycielom merytoryczne narzędzia do zdobywania wiedzy

z obszarów m.in. nowych technologii. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę inspirującą inicjatywę.

 

Bogusława Łuka, Prezes Fundacji

 

Dowiedz się więcej:

 

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/UniwersytetDzieci/ 

Instagram: https://www.instagram.com/fundacjauniwersytetdzieci/ 

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/fundacja-uniwersytet-dzieci 

Strona www: https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/ 

BLIK

 

 

„Nowoczesne technologie są dużą częścią naszego życia. Jako firma działająca w tym obszarze widzimy to na każdym kroku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że oprócz korzyści, czasami pojawiają się także zagrożenia. Dlatego od wielu lat angażujemy się w inicjatywy, które pokazują, jak bezpiecznie działać w sieci i nie dać się oszukać. Jedną z nich jest właśnie program BE.NET, który uczy właściwych postaw i mądrego poruszania się w internecie. Tym razem wspieramy nauczycieli, którzy każdego dnia poprzez swoją pracę mogą dawać przykład młodszym pokoleniom.”

 

 

Krzysztof Ziewiec, Dyrektor Marketingu i 
PR BLIK

 

Dowiedz się więcej:

 

FB: https://www.facebook.com/blikmobile @blikmobile 

IG: https://www.instagram.com/blikmobile/ @blikmobile 

LI: https://www.linkedin.com/company/blik-payments  

TT: https://twitter.com/BLIKmobile @BLIKmobile 

Mateusz Kacprowski

Mateusz Kacprowski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na dwóch kierunkach magisterskich- Matematyce oraz Informatyce gospodarczej. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu nauczania fizyki, zarządzania oświatą oraz Master of Public Administration.

Finalista Konkursu Nauczyciel Roku 2022

Nauczyciel na medal 2021

p. Mateusz Kacprowski pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku jako nauczyciel matematyki. Od początku pracy w Liceum nauczyciel aktywnie angażuje się w pracę na rzecz środowiska szkolnego jak również wzbogaca ofertę edukacyjną szkoły.

Jest autorem Innowacji pedagogicznej “Z Matematyką na studia wyższe”, która jest przeznaczona dla uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania matematyki. Powyższa innowacja przyczyniła się do kolejnego sukcesu nauczyciela jakim było uzyskanie tytułu laureata w konkursie „Kierunek – Innowacja 2021” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – 1 miejsce w województwie mazowieckim w kategorii innowacja w szkole ponadpodstawowej za innowację „Z matematyką na studia wyższe”

Innowacja pedagogiczna „Z matematyką na studia wyższe” wprowadza uczestnika projektu w podstawy matematyki wyższej realizowanej na kierunkach studiów technicznych i matematyczno-przyrodniczych takich jak: „Algebra liniowa” „Biomatematyka”, czy „Rachunek różniczkowy i całkowy”. Częścią integralną innowacji jest też projekt “”Matematyczni Mistrzowie z Płockiej””, który otrzymał dofinansowanie ze strony Fundacji mBanku.

Pan Mateusz Kacprowski jest pomysłodawcą, współautorem i nauczycielem prowadzącym innowacyjny zespół Matematycznych Mistrzów z Płockiej skupiający uczniów uzdolnionych matematycznie.

Jest również współautorem matematycznego Escape Roomu dla uczniów rozszerzających matematykę – nauka matematyki przez zabawę i zagadki logiczne. Autor projektu „Szkoła Lwowska na Płockiej”, w ramach, którego uczniowie studiowali wiedzę na temat słynnych polskich matematyków, poznali historię szkoły lwowskiej.

Pan Mateusz Kacprowski jest współautorem i organizatorem Powiatowego konkursu matematycznego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, który został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Płońskiego.

Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Stefana Banacha dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Płońskiego.

W ramach bezpiecznej edukacji cyfrowej realizował projekt „Przystań w sieci”- projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, p. Mateusza Morawieckiego.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Matematyka dla ciekawych świata” organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, uczniowie p. Mateusza Kacprowskiego zajęli II miejsce w rywalizacji szkół biorących udział w XII edycji projektu. Do rywalizacji w jego ramach przystąpiło 58 szkół z całej Polski, w tym szkoły zajmujące czołowe lokaty w tegorocznym rankingu szkół ponadpodstawowych Perspektywy

Pan Mateusz Kacprowski pełni również funkcję koordynatora Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

W ramach zadania dofinasowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowiecka Aktywacja” nauczyciel współtworzył projekt „Second Life”.

W ramach edukacji ekonomicznej nauczyciel aktywnie uczestniczy w projekcie „Złote Szkoły NBP”, otrzymując w latach 2021,2022 certyfikat ambasadora Edukacji Ekonomicznej NBP. ‼W wymienionych latach I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza uzyskało tytuł Złotej Szkoły NBP.

Autor warsztatów „Wstęp do teorii pieniądza w czasie – procent prosty i składany” dla społeczności I LO.

W ramach edukacji ekonomicznej p. Mateusz Kacprowski napisał innowację pedagogicznej „Ekonomia – wiem i rozumiem”, która wprowadza uczestnika projektu w podstawy matematyki finansowej, podstawy ekonomii oraz pozwala na dokonywanie elementarnych analiz rynkowych.

Nauczyciel aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi takimi jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Warszawskim czy też Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.