BE.NET

KONKURS BE.NET - BEZPIECZNE FINANSE W SIECI
Z NAGRODAMI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ KLAS 7-8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Start konkursu: 14.03.2023 godzina 9:00
Konkurs trwa do 31.03.2023 
Zapraszamy do udziału. Do wygrania cenne nagrody – wygrywają uczestnicy, którzy najszybciej przejdą wirtualny pokój zagadek. 
 

Biorąc udział w Konkursie dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z internetu i nie dać się oszukać dokonując płatności online.

Zapraszamy do grywalizacji!

 

Nauczycielu, możesz zdobyć grant finansowy dla szkoły zapraszając uczniów do grywalizacji!

Udział uczniów w Konkursie Bezpieczne finanse w sieci  gwarantuje dla Twojej szkoły dodatkowe punkty w Ogólnopolskim Turnieju Be.Net – bezpieczni w sieci. Zapraszamy do udziału już dziś! Turniej odbędzie się 29 marca 2023, a pytania konkursowe będą dostosowane dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych!
 

Uczestniku! Spytaj nauczyciela o numer RSPO szkoły – będzie Ci potrzebne do zakończenia zadania konkursowego.

RSPO to rejestr szkół i placówek oświatowych, który pozwala na identyfikacje. Jeżeli nie znasz numeru RSPO szkoły, uzyskasz taką informację w sekretariacie placówki lub od nauczyciela. Skorzystaj z publicznej dostępnej wyszukiwarki szkół i placówek oświatowych Ministerstwa Edukacji i Nauki i znajdź ten numer: https://rspo.gov.pl/

UWAGA! ABY ROZPOCZĄĆ ROZGRYWKĘ KONKURSOWĄ NALEŻY NACISNĄĆ PRZYCISK "WIRTUALNY POKÓJ ZAGADEK"

ZASADY KONKURSU - OBEJRZYJ INSTRUKTAŻ

Konkurs organizowany dzięki współpracy z partnerami programu Be.Net

NAUCZYCIELU - ZGŁOŚ SZKOŁĘ DO KONKURSU! WYPEŁNIJ FORMULARZ - PRZYPOMNIMY CI STARCIE KONKURSU I PRZEŚLEMY LINK DO WIRTUALNEGO POKOJU ZAGADEK, GDY TYLKO BĘDZIE AKTYWNY - UDOSTĘPNIJ GO UCZNIOM!

Prosimy o dokładne sprawdzenie danych - nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną przekazane za pośrednictwem szkoły.

* Podaj numer RSPO placówki.

RSPO to rejestr szkół i placówek oświatowych. Każda znajdująca się w rejestrze instytucja ma własny numer, który pozwala na jej identyfikację. Numer RSPO to kod szkoły, który podawany jest przez uczniów chociażby na egzaminach ósmoklasisty czy w czasie matury. Jeżeli nie znasz numeru RSPO szkoły w której pracujesz, z pewnością uzyskasz taką informację w sekretariacie placówki. Zachęcamy również do skorzystania z publicznie dostępnej wyszukiwarki szkół i placówek oświatowych Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://rspo.gov.pl/

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ PLATFORMĘ EDUKACYJNĄ DLA NAUCZYCIELI

Na zarejestrowanych uczestników przygotowaliśmy:

 • nagrania webinariów prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie nowych technologii
 • testy wiedzy umożliwiające zdobycie certyfikatu – 8 certyfikatów kwalifikuje do uzyskania tytułu Nauczyciela Przyszłości Fundacji Digital University
 • scenariusze lekcji do pobrania
 • szereg materiałów edukacyjnych gotowych do wykorzystania w pracy z młodzieżą

 

Po zarejestrowaniu na platformie, obejrzyj nagrania webinariów prowadzonych  przez Jakuba Sabałę (BLIK) i dowiedz się:

 • jakie są metody płatności w sieci oraz ich wady i zalety?
 • jak przestępcy w różnych scenariuszach oszustw wykorzystują słabości różnych metod płatności?
 • jakie są złote zasady bezpieczeństwa finansów w sieci
 • o perspektywach rozwoju finansów w sieci 
 • o internecie jako źródle i narzędziu zarobku w każdym wieku, z dowolnego miejsca na świecie.
 • czym jest phishing i jak do niego dochodzi?
 • kto wykrada dane i w jakim celu?
 • jak pracować z uczniami by byli świadomi zagrożeń?
 • jakie możliwości dają w tym zakresie nowe technologie?

Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o treści z obu webinariów prowadzonych przez eksperta BLIK.

KONKURS ZOSTAŁ OPRACOWANY WE WSPÓŁPRACY Z MARKIEM GRZYWNĄ – AMBASADOREM I EKSPERTEM PROGRAMU BE.NET, który może pochwalić się 

imponującymi osiągnięciami m.in.

marek-grzywna

Zwycięzca etapu globalnego AI Impact Shapers 2021, Zwycięzca Global Principal Award 2022 dla najlepszych dyrektorów na świecie, Zwycięzca Global Edu Leader 2021, Wyróżniony (ex aequo 2 msc) w konkursie Nauczyciel Roku 2022,

Wykładowca MBA Szkoła Główna Krajowa, Wykładowca Akademicki Trener biznesu (sprzedaż, zarządzanie zespołem, komunikacja, ect.), Trener edukacyjny, Nauczyciel informatyki i biologii, Dyrektor szkoły, Superbelfer RP  

Edukatorów zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat bezpieczeństwa w sieci i nowych technologii na podstawie gotowych do pobrania scenariuszy lekcji przygotowanych przez ekspertów na czterech poziomach edukacyjnych:

 • dla klas 1-3 szkół podstawowych
 • dla klas 4-6 szkół podstawowych
 • dla klas 7-8 szkół podstawowych
 • szkół ponadpodstawowych

Pobierz scenariusze lekcji

Fundacja Uniwersytet Dzieci już od 15 lat rozwija potencjał twórczy i intelektualny dzieci, tak by rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać. Wiemy, że w procesie uczenia dzieci kluczową rolę odgrywają nauczyciele, dlatego chcemy wspierać także ich edukację.Chcemy pomagać nauczycielom w poszerzaniu horyzontów zarówno za pośrednictwem naszych działań, jak i poprzez wsparcie programu Be.Net. Nauczyciele to bardzo ważna grupa społeczna, która zasługuje na dostęp do innowacyjnych metod edukacji. Doceniamy to, że program Be.Net daje nauczycielom merytoryczne narzędzia do zdobywania wiedzy

z obszarów m.in. nowych technologii. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę inspirującą inicjatywę.

 

Bogusława Łuka, Prezes Fundacji

 

Dowiedz się więcej:

 

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/UniwersytetDzieci/ 

Instagram: https://www.instagram.com/fundacjauniwersytetdzieci/ 

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/fundacja-uniwersytet-dzieci 

Strona www: https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/ 

BLIK

 

 

„Nowoczesne technologie są dużą częścią naszego życia. Jako firma działająca w tym obszarze widzimy to na każdym kroku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że oprócz korzyści, czasami pojawiają się także zagrożenia. Dlatego od wielu lat angażujemy się w inicjatywy, które pokazują, jak bezpiecznie działać w sieci i nie dać się oszukać. Jedną z nich jest właśnie program BE.NET, który uczy właściwych postaw i mądrego poruszania się w internecie. Tym razem wspieramy nauczycieli, którzy każdego dnia poprzez swoją pracę mogą dawać przykład młodszym pokoleniom.”

 

 

Krzysztof Ziewiec, Dyrektor Marketingu i 
PR BLIK

 

Dowiedz się więcej:

 

FB: https://www.facebook.com/blikmobile @blikmobile 

IG: https://www.instagram.com/blikmobile/ @blikmobile 

LI: https://www.linkedin.com/company/blik-payments  

TT: https://twitter.com/BLIKmobile @BLIKmobile 

Mateusz Kacprowski

Mateusz Kacprowski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na dwóch kierunkach magisterskich- Matematyce oraz Informatyce gospodarczej. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu nauczania fizyki, zarządzania oświatą oraz Master of Public Administration.

Finalista Konkursu Nauczyciel Roku 2022

Nauczyciel na medal 2021

p. Mateusz Kacprowski pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku jako nauczyciel matematyki. Od początku pracy w Liceum nauczyciel aktywnie angażuje się w pracę na rzecz środowiska szkolnego jak również wzbogaca ofertę edukacyjną szkoły.

Jest autorem Innowacji pedagogicznej “Z Matematyką na studia wyższe”, która jest przeznaczona dla uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania matematyki. Powyższa innowacja przyczyniła się do kolejnego sukcesu nauczyciela jakim było uzyskanie tytułu laureata w konkursie „Kierunek – Innowacja 2021” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – 1 miejsce w województwie mazowieckim w kategorii innowacja w szkole ponadpodstawowej za innowację „Z matematyką na studia wyższe”

Innowacja pedagogiczna „Z matematyką na studia wyższe” wprowadza uczestnika projektu w podstawy matematyki wyższej realizowanej na kierunkach studiów technicznych i matematyczno-przyrodniczych takich jak: „Algebra liniowa” „Biomatematyka”, czy „Rachunek różniczkowy i całkowy”. Częścią integralną innowacji jest też projekt “”Matematyczni Mistrzowie z Płockiej””, który otrzymał dofinansowanie ze strony Fundacji mBanku.

Pan Mateusz Kacprowski jest pomysłodawcą, współautorem i nauczycielem prowadzącym innowacyjny zespół Matematycznych Mistrzów z Płockiej skupiający uczniów uzdolnionych matematycznie.

Jest również współautorem matematycznego Escape Roomu dla uczniów rozszerzających matematykę – nauka matematyki przez zabawę i zagadki logiczne. Autor projektu „Szkoła Lwowska na Płockiej”, w ramach, którego uczniowie studiowali wiedzę na temat słynnych polskich matematyków, poznali historię szkoły lwowskiej.

Pan Mateusz Kacprowski jest współautorem i organizatorem Powiatowego konkursu matematycznego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, który został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Płońskiego.

Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Stefana Banacha dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Płońskiego.

W ramach bezpiecznej edukacji cyfrowej realizował projekt „Przystań w sieci”- projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, p. Mateusza Morawieckiego.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Matematyka dla ciekawych świata” organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, uczniowie p. Mateusza Kacprowskiego zajęli II miejsce w rywalizacji szkół biorących udział w XII edycji projektu. Do rywalizacji w jego ramach przystąpiło 58 szkół z całej Polski, w tym szkoły zajmujące czołowe lokaty w tegorocznym rankingu szkół ponadpodstawowych Perspektywy

Pan Mateusz Kacprowski pełni również funkcję koordynatora Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

W ramach zadania dofinasowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowiecka Aktywacja” nauczyciel współtworzył projekt „Second Life”.

W ramach edukacji ekonomicznej nauczyciel aktywnie uczestniczy w projekcie „Złote Szkoły NBP”, otrzymując w latach 2021,2022 certyfikat ambasadora Edukacji Ekonomicznej NBP. ‼W wymienionych latach I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza uzyskało tytuł Złotej Szkoły NBP.

Autor warsztatów „Wstęp do teorii pieniądza w czasie – procent prosty i składany” dla społeczności I LO.

W ramach edukacji ekonomicznej p. Mateusz Kacprowski napisał innowację pedagogicznej „Ekonomia – wiem i rozumiem”, która wprowadza uczestnika projektu w podstawy matematyki finansowej, podstawy ekonomii oraz pozwala na dokonywanie elementarnych analiz rynkowych.

Nauczyciel aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi takimi jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Warszawskim czy też Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.