BE.NET

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 4-8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W tym roku DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU obchodzimy we wtorek 07.02.2023 r. Z tej okazji, w tym dniu przygotowaliśmy moc atrakcji w programie Be.Net:

  • ODBĘDZIE SIĘ KONKURS DLA UCZNIÓW Z NAGRODAMI (GRYWALIZACJA/ ESCAPE ROOM)
  • UDOSTĘPNIMY SCENARIUSZE LEKCJI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W SIECI
  • NAUCZYCIELE BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ W BEZPŁATYM WEBINARIUM O HEJCIE I PRZEMOCY W SIECI

HARMONOGRAM KONKURSU

Punktualnie o 9:15 rozpocznie się transmisja na żywo, którą poprowadzi Marek Grzywna:

Możecie dołączyć do transmisji na naszej stronie – zaplanowana transmisja umieszczona jest poniżej.

Będzie można wziąć udział w spotkaniu również na naszym facebooku: https://www.facebook.com/benetbezpieczniwsieci

Podajemy również link do oryginalnej transmisji na kanale Digital University na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=5pYiqM6DFi8&ab_channel=DigitalUniversity

 

Na początku spotkania zostaną zaprezentowane nowe scenariusze zajęć dotyczących bezpieczeństwa w Internecie (BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ POBRANIA I WYKORZYSTANIA NA LEKCJI TEMATYCZNEJ) 

Następnie rozpocznie się KONKURS dla uczniów w postaci wirtualnego pokoju zagadek.

Będzie to rywalizacja indywidualna – 3 osoby, którzy najszybciej ukończą escape room otrzymają nagrody – Smart Opaska Xiaomi Mi Smart Band 7.

Około godziny 9:25 prowadzący udostępni kod QR oraz link w czacie spotkania. 

Uczniowie za pomocą smartfonów/tabletów/komputerów z dostępem do Internetu i do przeglądarki internetowej będą mogli dołączyć do gry.

Gra będzie składała się z następujących etapów:

-1 etap wybór odpowiedzi

-2 etap Milionerzy

-3 etap krzyżówka

-4 etap ankieta (Uczeń po ukończeniu zadania wpisuje dane identyfikacyjne: imię i nazwisko, klasę, numer RSPO szkoły. nazwę i numer szkoły oraz numer miejscowości w której mieści się szkoła)

W przypadku błędnej odpowiedzi uczeń może rozwiązać zadanie jeszcze raz. Liczy się „kolejność na mecie”.

UWAGA! – przed przystąpieniem do KONKURSU NAUCZYCIEL powinien zapisać na tablicy/ podać uczniom NUMER RSPO szkoły oraz pełną nazwę i numer szkoły, a także upewnić się, czy uczniowie znają dokładną nazwę i numer placówki. Zachęcamy do przeprowadzenia z uczniami zajęć na podstawie scenariuszy lekcji Be.Net >>> do pobrania tutaj – dzięki czemu uczniowie pogłębią wiedzę z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego i będą lepiej przygotowaniu do Turnieju wiedzy Be.Net – bezpieczni w sieci. Korzystanie ze scenariuszy jest również dodatkowo punktowane w Turnieju.

UWAGA! W przypadku braku numeru RSPO szkoły należy wpisać numer: 0000.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Każdy uczeń, który przystąpi do KONKURSU zdobywa dla swojej szkoły 1pkt do Ogólnopolskiego Turnieju Be.Net, który odbędzie się już w kwietniu 2023 r. (Szkoła może zdobyć maksymalnie 30 dodatkowych punktów).

Uczniowie będą mogli rozwiązać Escape Room również w innym terminie (do końca lutego będzie udostępniony kod QR i link) na stronie Be.NET. Tym samym można zdobywać dodatkowe punkty turniejowe, nawet jeśli nie będą obecni „online” podczas Dnia Bezpiecznego Internetu!

WYPEŁNIJ FORMULARZ, A OTRZYMASZ WIADOMOŚĆ Z PRZYPOMNIENIEM O STARCIE KONKURSU!
Prosimy o dokładne sprawdzenie danych - nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną przekazane za pośrednictwem szkoły.

* Prosimy o podanie numeru RSPO placówki.

RSPO to rejestr szkół i placówek oświatowych. Każda znajdująca się w rejestrze instytucja ma własny numer, który pozwala na jej identyfikację. Numer RSPO to kod szkoły, który podawany jest przez uczniów chociażby na egzaminach ósmoklasisty czy w czasie matury. Jeżeli nie znasz numeru RSPO szkoły w której pracujesz, z pewnością uzyskasz taką informację w sekretariacie placówki. Zachęcamy również do skorzystania z publicznie dostępnej wyszukiwarki szkół i placówek oświatowych Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://rspo.gov.pl/

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W TYM WYJĄTKOWO WAŻNYM DNIU!

NASTĘPNIE, O GODZ. 19:00 ODBĘDZIE SIĘ WYJĄTKOWE WEBINARIUM DLA EDUKATORÓW: “HEJT W INTERNECIE – JAK SOBIE RADZIĆ, CZYLI KILKA ZAKLĘĆ PRZED CZARNĄ MAGIĄ”, KTÓRe POPROWADZI PRZEMEK STAROŃ – spotkanie odbędzie się na bezpłatnej platformie edukacyjnej dla nauczycieli, gdzie znajdują się nagrania webinariów całej edycji programu Be. Net. Zachęcamy do rejestracji na platformie i skorzystania z eksperckich szkoleń online oraz materiałów dodatkowych poświadczonych Certyfikatem.

 

DOŁĄCZ DO PLATFORMY >>>

 

KONKURS ZOSTAŁ OPRACOWANY WE WSPÓŁPRACY Z MARKIEM GRZYWNĄ – AMBASADOREM I EKSPERTEM PROGRAMU BE.NET, który może pochwalić się imponującymi osiągnięciami m.in.

marek-grzywnaZwycięzca etapu globalnego AI Impact Shapers 2021, Zwycięzca Global Principal Award 2022 dla najlepszych dyrektorów na świecie, Zwycięzca Global Edu Leader 2021, Wyróżniony (ex aequo 2 msc) w konkursie Nauczyciel Roku 2022,

Wykładowca MBA Szkoła Główna Krajowa, Wykładowca Akademicki Trener biznesu (sprzedaż, zarządzanie zespołem, komunikacja, ect.), Trener edukacyjny, Nauczyciel informatyki i biologii, Dyrektor szkoły, Superbelfer RP 

Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu – zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat bezpieczeństwa w sieci na podstawie gotowych do pobrania scenariuszy lekcji przygotowanych przez ekspertów na trzech poziomach edukacyjnych:

  • dla klas 1-3: scenariusz pt. Bezpieczeństwo w kontakcie z innymi
  • dla klas 4-6: scenariusz pt. Bezpieczeństwo w kontakcie z innymi
  • dla klas 7-8: scenariusz pt. Przeciwdziałanie cyberprzemocy

Fundacja Uniwersytet Dzieci już od 15 lat rozwija potencjał twórczy i intelektualny dzieci, tak by rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać. Wiemy, że w procesie uczenia dzieci kluczową rolę odgrywają nauczyciele, dlatego chcemy wspierać także ich edukację.Chcemy pomagać nauczycielom w poszerzaniu horyzontów zarówno za pośrednictwem naszych działań, jak i poprzez wsparcie programu Be.Net. Nauczyciele to bardzo ważna grupa społeczna, która zasługuje na dostęp do innowacyjnych metod edukacji. Doceniamy to, że program Be.Net daje nauczycielom merytoryczne narzędzia do zdobywania wiedzy

z obszarów m.in. nowych technologii. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę inspirującą inicjatywę.

 

Bogusława Łuka, Prezes Fundacji

 

Dowiedz się więcej:

 

Facebook: https://pl-pl.facebook.com/UniwersytetDzieci/ 

Instagram: https://www.instagram.com/fundacjauniwersytetdzieci/ 

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/fundacja-uniwersytet-dzieci 

Strona www: https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/ 

BLIK

 

 

„Nowoczesne technologie są dużą częścią naszego życia. Jako firma działająca w tym obszarze widzimy to na każdym kroku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że oprócz korzyści, czasami pojawiają się także zagrożenia. Dlatego od wielu lat angażujemy się w inicjatywy, które pokazują, jak bezpiecznie działać w sieci i nie dać się oszukać. Jedną z nich jest właśnie program BE.NET, który uczy właściwych postaw i mądrego poruszania się w internecie. Tym razem wspieramy nauczycieli, którzy każdego dnia poprzez swoją pracę mogą dawać przykład młodszym pokoleniom.”

 

 

Krzysztof Ziewiec, Dyrektor Marketingu i 
PR BLIK

 

Dowiedz się więcej:

 

FB: https://www.facebook.com/blikmobile @blikmobile 

IG: https://www.instagram.com/blikmobile/ @blikmobile 

LI: https://www.linkedin.com/company/blik-payments  

TT: https://twitter.com/BLIKmobile @BLIKmobile 

Mateusz Kacprowski

Mateusz Kacprowski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na dwóch kierunkach magisterskich- Matematyce oraz Informatyce gospodarczej. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu nauczania fizyki, zarządzania oświatą oraz Master of Public Administration.

Finalista Konkursu Nauczyciel Roku 2022

Nauczyciel na medal 2021

p. Mateusz Kacprowski pracuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku jako nauczyciel matematyki. Od początku pracy w Liceum nauczyciel aktywnie angażuje się w pracę na rzecz środowiska szkolnego jak również wzbogaca ofertę edukacyjną szkoły.

Jest autorem Innowacji pedagogicznej “Z Matematyką na studia wyższe”, która jest przeznaczona dla uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania matematyki. Powyższa innowacja przyczyniła się do kolejnego sukcesu nauczyciela jakim było uzyskanie tytułu laureata w konkursie „Kierunek – Innowacja 2021” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – 1 miejsce w województwie mazowieckim w kategorii innowacja w szkole ponadpodstawowej za innowację „Z matematyką na studia wyższe”

Innowacja pedagogiczna „Z matematyką na studia wyższe” wprowadza uczestnika projektu w podstawy matematyki wyższej realizowanej na kierunkach studiów technicznych i matematyczno-przyrodniczych takich jak: „Algebra liniowa” „Biomatematyka”, czy „Rachunek różniczkowy i całkowy”. Częścią integralną innowacji jest też projekt “”Matematyczni Mistrzowie z Płockiej””, który otrzymał dofinansowanie ze strony Fundacji mBanku.

Pan Mateusz Kacprowski jest pomysłodawcą, współautorem i nauczycielem prowadzącym innowacyjny zespół Matematycznych Mistrzów z Płockiej skupiający uczniów uzdolnionych matematycznie.

Jest również współautorem matematycznego Escape Roomu dla uczniów rozszerzających matematykę – nauka matematyki przez zabawę i zagadki logiczne. Autor projektu „Szkoła Lwowska na Płockiej”, w ramach, którego uczniowie studiowali wiedzę na temat słynnych polskich matematyków, poznali historię szkoły lwowskiej.

Pan Mateusz Kacprowski jest współautorem i organizatorem Powiatowego konkursu matematycznego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, który został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Płońskiego.

Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Stefana Banacha dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Płońskiego.

W ramach bezpiecznej edukacji cyfrowej realizował projekt „Przystań w sieci”- projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, p. Mateusza Morawieckiego.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Matematyka dla ciekawych świata” organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, uczniowie p. Mateusza Kacprowskiego zajęli II miejsce w rywalizacji szkół biorących udział w XII edycji projektu. Do rywalizacji w jego ramach przystąpiło 58 szkół z całej Polski, w tym szkoły zajmujące czołowe lokaty w tegorocznym rankingu szkół ponadpodstawowych Perspektywy

Pan Mateusz Kacprowski pełni również funkcję koordynatora Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

W ramach zadania dofinasowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowiecka Aktywacja” nauczyciel współtworzył projekt „Second Life”.

W ramach edukacji ekonomicznej nauczyciel aktywnie uczestniczy w projekcie „Złote Szkoły NBP”, otrzymując w latach 2021,2022 certyfikat ambasadora Edukacji Ekonomicznej NBP. ‼W wymienionych latach I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza uzyskało tytuł Złotej Szkoły NBP.

Autor warsztatów „Wstęp do teorii pieniądza w czasie – procent prosty i składany” dla społeczności I LO.

W ramach edukacji ekonomicznej p. Mateusz Kacprowski napisał innowację pedagogicznej „Ekonomia – wiem i rozumiem”, która wprowadza uczestnika projektu w podstawy matematyki finansowej, podstawy ekonomii oraz pozwala na dokonywanie elementarnych analiz rynkowych.

Nauczyciel aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi takimi jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Warszawskim czy też Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.